• Historie

• Začínali jsme v roce 2012 jako Montessori sdružení Praha 4, které iniciovalo vznik a z rodičovských příspěvků podporovalo montessori třídy v ZŠ Sdružení. Když jsme se po čtyřech letech fungování na ZŠ Sdružení již nevešli, přestěhovali jsme se do ZŠ RVJ Jeremenkova.

Zde jsme v roce 2017 otevřeli i 2. stupeň a posléze požádali o registraci soukromé školy, abychom mohli organizovat výuku více podle svých představ. Po velkých peripetiích jsme souhlas MŠMT na jaře 2018 získali a po šesti letech pod křídly státních škol tak začala nová etapa naší historie.

• Soukromá škola

• V září 2018 jsme vpluli do vod českého školství jako Montessori základní škola Archa, z.s. se 110 dětmi na palubě a s velkou chutí dělat školu podle svých představ.

I nadále chceme být kvalitní montessori školou, v které je dostupnost a sociální pestrost tříd stejně důležitá jako  spokojenost dětí, rodičů i učitelů.

• Naše sny a vize

• Základní škola
          • Základní školu již budujeme. Je to spousta práce, ale ještě více důvodů k radosti.

• Mateřská škola
          • Vlastní školku bychom měli moc rádi. Jen co zbyde trocha času a sil, pustíme se do toho.

• Střední škola
          • Montessori lyceum je náš velký sen, ale asi to ještě chvilku potrvá. Mezi dětmi už se ale mluví o univerzitě :-).

• Vzdělávací centrum
          • O své zkušenosti se rádi podělíme a ještě radši přispějeme k zaškolování začínajících pedagogů.

• admin@zsarcha.cz